امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و بیماری های چشم

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و بیماری های چشم

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و بیماری های چشم مانند سرطان ملونوما، احساس درد و سوزش در چشم، فشار داخل چشم، آب مروارید و... رابطه ی مستقیم باهم دارند.

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و بیماری های چشم

  • آیا برای مدت زمان طولانی از تلفن همراه و رایانه استفاده می کنید؟

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و بیماری های چشم مدت ها است که مورد توجه دانشمندان در سراسر دنیا قرار گرفته است. امواج الکترومغناطیس از منابع متعددی مانند موبایل، لپ تاپ، وسایل برقی و... منتشر می شوند. استفاده از موبایل و رایانه ها چشم ها را درگیر می کند.

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و بیماری های چشم

امواج الکترومغناطیس منتشر شده از موبایل و بیماری های چشم مانند درد و سوزش در چشم ها، فشار در ناحیه ی پشت چشم ها، فشار داخل چشم ها، بینایی بد، آب مروارید و... باعث مشکلات بسیار حادی برای چشم ها می شوند.

هنگامی که امواج الکترومغناطیس به بدن نفوذ می کنند، مقداری از آن ها جذب شده و ایجاد حرارت می کنند. علت این گرما هدایت یونی است که توسط امواج الکترومغناطیس در بدن به وجود می آید. این پدیده باعث به وجود آمدن بیماری "آب مروارید" می شود. هر چه مدت زمان قرار گیری در معرض امواج الکترومغناطیس بیشتر باشد، بیماری ها با شدت بیشتری چشم ها را تهدید می کنند.

  • امواج الکترومغناطیس و سرطان ملونوما

در سال 2001، دانشمندی آلمانی رابطه ی تشعشعات تلفن همراه و سرطان چشم را پیدا کرد. تحقیقات خود را به روی نوع خاصی از سرطان چشم به نام ملونوما انجام داد. این نوع از سرطان چشم باعث ایجاد تومور در عنبیه و شبکیه چشم می شود. طبق تحقیقات این دانشمند، افرادی که به طور منظم از تلفن همراه استفاده می کنند 3 برابر نسبت به افراد دیگر در خطر ابتلا به این نوع از سرطان هستند.

امواج الکترومغناطیس با اثر بر سلول های ملانوسیتی موجود در لایه ی رنگی چشم، باعث رشد و تقسیم با سرعت زیادی نسبت حالت معمول می شوند. افرادی که دچار مشکلات ژنتیکی هستند نسبت به افراد سالم، خطر بیشتری را متحمل می شوند. بنابراین امواج ساطع شده از موبایل، به مرور زمان می تواند سرطان ملونوما را به وجود آورند.

طبق بررسی های دکتر جرج کارلو در سال 2010، امواج الکترومغناطیس ساطع شده از موبایل علاوه بر سرطان ملانوم می توانند باعث ایجاد سرطان مغز نیز شوند.

  • امواج الکترومغناطیس و آزمایشات انجام شده به روی خرگوش

 کوجیما و همکارانش با بررسی اثر حرارتی امواج ماکروویو به روی چشم خرگوش به نتایج مهمی دست پیدا کردند. چشم خرگوش را به مدت 60-20 دقیقه در معرض تابش قرار دادند. نتایج نشان داد که با کاهش تقسیم سلولی، با التهاب شبکیه چشم و قرنیه، پراکندگی نور در قسمت جلویی چشم را افزایش داد. همچنین به هنگام خواب حرکات سریع چشم را به وجود می آورد. هدف از این مطالعه، بررسی امواج الکترومغناطیس رادیویی بر عملکرد بینایی و انکسار نور چشم انسان بود.

شرکت سلامت سینا با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا با ارائه ی محصولاتی در برابر امواج الکترومغناطیس مانند کاغذ دیواری ضد امواج الکترومغناطیس، رنگ ضد امواج و پرده ی ضد امواج، کاور ضد امواج الکترومغناطیس وای فای، منسوجات ضد امواج الکترومغناطیس و… توانایی اندازه گیری آلودگی امواج الکترومغناطیس مکان های مختلف را دارد و با مشاوره تخصصی، آلودگی ناشی از امواج الکترومغناطیس را 99/99 درصد کاهش می دهد.

منابع:

Kafi, Siddig Tawer, et al. "Effects of RF Radiation Emitted from Cellphones on Human Eye Function (Vision Acuity/Refraction)." Journal of Electrical Engineering 3 (2015): 128-133.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد