نحوه اندازه گیری و ارزیابی امواج الکترومغناطیسی

نحوه اندازه گیری و ارزیابی امواج الکترومغناطیسی

اندازه گیری و ارزیابی شدت امواج الکترومغناطیسی در محیط با توجه به گسترش صنایع ارتباطی و حجم وسیعی از تجهیزات الکترونیکی مفهومی است که می تواند نقش مهمی جهت حفظ سلامت افراد داشته باشد.

 

نحوه اندازه گیری و ارزیابی امواج الکترومغناطیسی

اندازه گیری و ارزیابی شدت امواج الکترومغناطیسی در محیط با توجه به گسترش صنایع ارتباطی و حجم وسیعی از تجهیزات الکترونیکی مفهومی است که می تواند نقش مهمی جهت حفظ سلامت افراد داشته باشد. اثرات ناشی از مواجهه بیش از حد با امواج الکترومغناطیسی بر هیچ کس پوشیده نیست، برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید. با توجه به این امر که حذف تکنولوژی از سبک زندگی روزمره به نوعی غیر ممکن است. لذا لازم است راهکارهای علمی جهت کاهش سطوح آلودگی امواج الکترومغناطیسی اعمال شود.

اگر احساس می کنید که در یک مکان آلوده به امواج الکترومغناطیسی هستید نیاز است ابتدا شدت آلودگی محیط مذکور را ارزیابی نمایید. جهت ارزیابی شدت آلودگی نیاز به دستگاه های اندازه گیری امواج الکترومغناطیسی است. دستگاه های اندازه گیری امواج الکترومغناطیسی متعددی در بازار موجود هستند که دقت متفاوتی دارند.

لازم است بدانیم که مواجهه با امواج الکترومغناطیسی طیف فرکانسی وسیعی از میدان های ثابت تا امواج فرکانس مایکرویو را در بر می گیرد. لذا تشخیص منبع آلودگی و بازه عملکرد فرکانسی آن جهت اجرای اقدامات ایمن سازی حائز اهمیت است.

شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا تحت عنوان "کلینیک امواج" با استفاده از تجهیزات تخصصی اندازه گیری امواج الکترومغناطیسی و کارشناسان مجرب، امکان اندازه گیری امواج و پایش آلودگی الکترومغناطیسی در مکان های مختلف را دارد. این اندازه گیری ها طیف وسیعی از فرکانس های الکترومغناطیسی بین MHz 100 تا GHz 6 را در بر می گیرند.

 

مراحل ارزیابی آلودگی امواج الکترومغناطیسی با استفاده از دستگاه اندازه گیری

در مرحله اول لازم است شدت آلودگی امواج الکترومغناطیسی در محیط مورد نظر، توسط کارشناسان مربوطه با استفاده از دستگاه اندازه گیری امواج، ارزیابی شود. پس از آن نیاز به یک دستگاه اندازه گیری جهت یاب (Directional Device)، به منظور تشخیص محل ورود آلودگی به داخل محیط می باشد.

دستگاه HF35C RF  نه تنها امکان تشخیص جهت ورود موج را دارد، بلکه با تبدیل فرکانس امواج به سیگنال های الکتریکی مختلف متناسب با فرکانس، امکان تشخیص نوع منبع آلودگی را فراهم می آورد. همچنین این دستگاه قابلیت اندازه گیری شدت امواج الکترومغناطیسی را نیز دارا است. این دستگاه ها قادر به شناسایی امواج ساطع شده از تلفن های بی سیم، مودم های وای فای، مایکروفرها، بلوتوث و امواج مایکروویو تابیده شده از بیرون ساختمان را می باشند.

پس از این مرحله پلان آلودگی از محیط مورد نظر ترسیم شده و بر اساس آن مشاوره ی ایمن سازی توسط کارشناس مربوطه ارائه می شود. شدت امواج الکترومغناطیسی اندازه گیری شده در محیط بر اساس راهنمای ارزیابی ساختمان انجمن بیولوژی اکولوژی ساختمان آمریکا (SBM 2015) مورد ارزیابی قرار می گیرد. کلینیک امواج طیف وسیعی از محصولات حفاظت فردی و محیطی را در برابر امواج الکترومغناطیسی ارائه می دهد.

در مرحله بعد ایمن سازی ساختمان متناسب با شرایط صورت گرفته و پس از آن مجدد ارزیابی می شود. در صورت مطابقت با خطوط راهنمای ارزیابی ساختمان انجمن بیولوژی اکولوژی ساختمان آمریکا (SBM 2015) گواهی ساختمان طلایی به محیط تعلق خواهد گرفت. همچنین ارزیابی های دوره ای نیز پس از فرایند ایمن سازی هر چندوقت یکبار صورت می گیرد.

هم اکنون ساختمان های بسیاری شامل منازل، سازمان های خصوصی و دولتی، مدارس، مراکز آموزشی، مهد کودک ها و از این خدمات استفاده و اعلام رضایت نمود اند.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد