پارچه ضد امواج الکترومغناطیس – بخش دوم

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس – بخش دوم

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس بر اساس انسداد و انحراف امواج الکترومغناطیسی عمل می کند. همگام با توسعه تکنولوژی های ارتباطی سطح امواج الکترومغناطیس پیرامون ما رو به افزایش است. تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که این امواج برای سلامت انسان مضر است.

 

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس – بخش دوم

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس بر اساس انسداد و انحراف امواج الکترومغناطیسی عمل می کند. همگام با توسعه تکنولوژی های ارتباطی سطح امواج الکترومغناطیس پیرامون ما رو به افزایش است. تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که این امواج برای سلامت انسان مضر است. از طرفی فناوری های نوین نوآوری های متعددی را در زمینه تولید محصولات ضد امواج الکترومغناطیسی ارائه نموده است. پارچه ضد امواج الکترومغناطیسی یکی از محصولاتی است که می تواند در کاهش اثرات امواج الکترومغناطیسی بویژه برای اقشار خاص نقش موثری ایفا نماید.

پارچه ضد امواج الکترومغناطیسی می تواند در تولید دسته وسیعی از منسوجات به کار رود.  برای نمونه می توان با استفاده از پارچه ضد امواج الکترومغناطیس لباس بارداری ضد امواج تولید نمود. این لباس جنین را از مواجهه با امواج محیطی حفاظت می کند. در بخش های بعدی پیرامون کاربردهای پارچه ضد امواج الکترومغناطیس بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس چیست؟

اغلب مواد ضد امواج الکترومغناطیسی از طریق انسداد یا انحراف موج  با استفاده از مواد هادی یا مغناطیسی، سبب کاهش شدت آن در محیط می شوند. شدت کاهش امواج الکترومغناطیسی وابسته به ضخامت، سطح و حجم محصول ضد امواج به کار رفته و فضای مورد نظر دارد.

 

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس و مکانیزم آن

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس جهت حفظ ایمنی فرد در برابر امواج الکترومغناطیس در کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.  پارچه ضد امواج الکترومغناطیسی ترکیبی از پنبه و الیاف پلی استری با پوشش فلزی است. فیبر فلزی خالص پس از سوزاندن پارچه قابل تشخیص است.  

 

کاربرد پارچه های ضد امواج الکترومغناطیس

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس می تواند برای تهیه البسه گوناگون استفاده شود. تولید منسوجات ضد امواج الکترومغناطیسی برای افراد (به طور ویژه اشخاص حساس و آسیب پذیر)، مورد توجه کلینیک امواج قرار گرفته است.

 

*لباس بارداری ضد امواج الکترومغناطیس:

یکی از کاربردهای پارچه ضد امواج الکترومغناطیس تولید البسه بارداری ضد امواج است. این لباس از بدن مادر و جنین در مقابل امواج محیطی حفاظت می کند.

خواصی چون ضد بو، ضد قارچ و ضد باکتریایی، راحتی و لطافت پارچه ضد امواج الکترومغناطیسی که برای تهیه این منسوج به کار می رود، آرامش خاطر مادر و سهولت استفاده را به همراه دارد. تنوعی از سارافون های بارداری و تیشرت بارداری ضد امواج توسط کلینیک امواج برای مادران باردار طراحی و تولید شده است.

 

*لباس نوزاد ضد امواج ضد امواج الکترومغناطیس:

پارچه ضد امواج الکترومغناطیس با مشخصات ویژه وسازگار با پوست کودک در تهیه لباس ضد امواج الکترومغناطیس نوزاد به کار می رود.

 تحقیقات نشان می دهد که امواج الکترومغناطیس در بدن کودکان و نوزادان نسبت به بزرگسالان بیشتر نفوذ می کند. لذا لباس ضد امواج الکترومغناطیس نوزاد می تواند بدن کودک را در برابر مخاطرات امواج محافظت نماید.

 

*لباس زیر ضد امواج الکترومغناطیس آقایان:

مطالعات پژوهشگران نشان می دهد که امواج الکترومغناطیسی می توانند کیفیت، کمیت و مورفولوژی اسپرم آقایان را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد مشکلات ناباروری شود. لذا توصیه کلینیک امواج به پدرانی که قصد اقدام به بارداری دارند، استفاده از لباس زیر ضد امواج آقایان از سه ماه قبل است. ویژگی های پارچه ضد امواج الکترومغناطیس باعث شده است تا جهت تولید لباس زیر ضد امواج آقایان مناسب باشد.

 

*پد سینه ضد امواج الکترومغناطیس:

مکانیزم جذب امواج الکترومغناطیس در بافت های بدن یکسان نیست. بافت سینه بانوان دارای حساسیت بالایی نسبت به امواج الکترومغناطیسی است. پارچه ضد امواج الکترومغناطیس جهت تولید البسه زیر بانوان مورد توجه قرار واقع شده است.

 

*کاور وای فای ضد امواج الکترومغناطیس:

یکی از کاربردهای پارچه ضد امواج الکترومغناطیس تولید کاور وای فای ضد امواج است.  این محصول می تواند از سطوح امواج بیش از حدِ نیاز که توسط مودم وای فای در سراسر منزل منتشر می شود، بکاهد. در این شرایط امکان برقراری ارتباط با مودم به صورت بی سیم همچنان برقرار خواهد بود.

 

*پرده ضد امواج الکترومغناطیس:

پنجره ها به عنوان یکی از منافذ ورود امواج الکترومغناطیسی هستند. نوعی از پارچه ضد امواج الکترومغناطیس با مش بندی خاص در تهیه پرده ی ضد امواج الکترومغناطیس به کار می رود.

 

*پشه بند ضد امواج الکترومغناطیس:

نتایج مطالعات پژوهشگران حاکی از اثرگذاری امواج الکترومغناطیس بر چرخه خواب است. استفاده از پشه بند ضد امواج که از پارچه ضد امواج الکترومغناطیسی تهیه شده است می تواند نقش موثری در تجربه یک خواب آرام داشته باشد.

 پشه بند ضد امواج می تواند برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد.

 

*کالای خواب ضد امواج الکترومغناطیس:

تولید کالای خواب از پارچه ضد امواج الکترومغناطیس توسط کلینیک امواج، پیشنهادی برای افرادی است که تمایل به تجربه یک خواب راحت را دارند.

 

*کلاه ضد امواج الکترومغناطیس:

تولید کلاه با استفاده از پارچه ضد امواج الکترومغناطیس برای بیماران یا افرادی که حساسیت الکتریکی دارند می تواند گزینه مناسبی جهت حفاظت سر آنها در برابر امواج باشد.

 

*لباس کار ضد امواج الکترومغناطیس:

بسته به شرایط فضای کاری شامل دستگاه ها و رِنج فرکانس و شدت امواج موجود در محیط، می توان از پارچه ضد امواج الکترومغناطیس با مشخصات خاص، جهت تولید لباس کار مورد نیاز کارکنان با این امواج، استفاده نمود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات کلینیک امواج اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد